Aktualności

Kilka słów do chorych z fibromialgią

18.10.2020

W ostatnich miesiącach zgłasza się do mnie wielu nowych chorych z fibromialgią, ale też i wielu, z którymi zakończyliśmy leczenie, a teraz mają nawrót objawów. Część moich stałych pacjentów zgłasza z kolei zaostrzenie dolegliwości.
Wszystko to co się dzieje jest oczekiwane i przewidywalne. W swojej pracy działam według zasady, że jeśli z jakąkolwiek chorobą fibromialgia ma dużo wspólnego to jest to zaburzenie lękowe. Obecna sytuacja w Polsce dodatkowo nasilona przez przekaz medialny przedstawiający jedynie wynikające z tej sytuacji dramatyczne wydarzenia budzi lęk u każdego człowieka. Lęk o bliskich oraz lęk o siebie. Lęki te nie mają jednak żadnego racjonalnego uzasadnienia, gdyż z trudnościami powinniśmy się mierzyć wtedy gdy coś takiego na nas spadnie. Lęk, powyżej pewnego poziomu, nie wpływa już na Państwa ostrożność, a jedynie obniża jakość życia. U chorych z fibromialgią lęk ten nasila dolegliwości bólowe. Bóle mogą stać się trudne do opanowania i dodatkowo, klasycznie dla fibromialgii, nasilają lęki, tym razem o swoje zdrowie.
Drodzy Państwo, nasilenie tego bólu jest normalne, oczekiwane. Wielu innych chorych też tak ma. Macie Państwo prawo czuć się słabiej, gorzej i będzie to wynikać jedynie z fibromialgii. Należy skupiać się na uspokajaniu siebie, odwracaniu uwagi od tych dolegliwości, bo te bóle będą tylko utrudniać życie. Proszę pamiętajcie Państwo, że w Waszym przypadku (większość osób z fibromialgią jest młodsza niż 50 lat) rokowanie związane z COVID-19 jest bardzo dobre, a choroba łagodna. Fibromialgia nie zwiększa ryzyka ciężkiego przebiegu. Wytrzymajcie proszę cierpliwie jeszcze kilka miesięcy, przez które uda nam się opanować w ten lub inny sposób tę zarazę.

Nasilenie epidemii SARS-CoV-2

15.10.2020

Szanowni Państwo, system opieki zdrowotnej jest na skraju załamania, albo właśnie się łamie. Odwoływane są operacje i zabiegi, diagnostyki chorych mniej zagrożonych, rządzący podejmują coraz bardziej desperackie i spóźnione działania w celu opanowania rozprzestrzeniania się zakażeń SARS-CoV-2. Sytuacja w szpitalu na froncie walki z COVID-19, którą obserwuję na co dzień jest znacznie trudniejsza niż jest to przedstawiane w mediach. Duża część chorych grożących załamaniem stanu zdrowia, których normalnie skierowałbym do szpitala, tego miejsca w szpitalu w najbliższych tygodniach nie otrzyma. Dlatego musimy być przygotowani na wyjątkowe działania i nieco partyzanckie czasami stworzenie namiastki leczenia szpitalnego w warunkach domowych.
Należy się spodziewać dalszego pogarszania sytuacji epidemiologicznej, która skutkować będzie rosnącym ryzykiem zakażenia SARS-CoV-2. Dla wielu chorych zakażenie nie będzie oznaczać większego zagrożenia, jednak ok. 10% chorych przejdzie tego wirusa ciężko. W sytuacji wydolności opieki zdrowotnej i pełnego do niej dostępu śmiertelność tego zakażenia, w miarę poszerzania naszej wiedzy o nim spadała i jeszcze w sierpniu wynosiła 1-2%, jednak należy się spodziewać wzrostu ryzyka zgonu w przypadku zapaści systemu opieki zdrowotnej, bo mniejsza pula chorych będzie miała dostęp do możliwie najlepszego leczenia. Wszyscy możemy zmniejszyć ryzyko zakażenia i utrzymania możliwie dobrej opieki zdrowotnej nad innymi chorobami. Bardzo ważne są: maseczki na twarzy oraz rezygnacja z wyjść poza dom i niepotrzebnych spotkań z innymi osobami.
Ze swojej strony planuję dalej pracować w pełnym zakresie w gabinecie, jednak postaram się udostępniać większą liczbę telekonsultacji, szczególnie dla stałych pacjentów, żeby nie narażali się na konieczność dojazdu środkami komunikacji miejskiej oraz konieczność oczekiwania w poczekalni. Proszę o telefonu do recepcji pod numer 601390600 w celu umawiania takich wizyt. Numer konta do wpłat znajdziecie Państwo w zakładce kontakt -> konsultacje on-line.
Ze swojej strony chciałbym przypomnieć o zasadach przyjmowania w gabinecie w czasie epidemii:
1. Będę starał się zawsze być nieco przed czasem.
2. Proszę abyście Państwo przychodzili nie wcześnij niż na 5 min. przed umówionym terminem wizyty.
3. Bardzo uprzejmie proszę również, żebyście Państwo w miarę możliwości przychodzili pojedynczo, a nie z osobami towarzyszącymi lub żeby osoby towarzyszące pozostały poza gabinetem, np. w samochodzie. Jeśli to jest konieczne dla Państwa, żeby ktoś dodatkowy uczestniczył w konsultacji, możemy połączyć się z nim na czas konsultacji elektronicznie (telefon, Skype).
4. Proszę, żebyście Państwo przez cały okres pobytu w gabinecie (w tym w poczekalni) mieli założoną maskę na twarz.
5. Przed konsultacją proszę abyście umyli Państwo ręce w łazience w gabinecie.
6. W przypadku objawów jakiejkolwiek infekcji u Państwa, nawet łagodnego przeziębienia, proszę odwoływać wizyty, nawet w dniu planowanej konsultacji. Tak samo ja sam zastrzegam sobie możliwość odwołania wizyt z powodu infekcji.
Ze swojej strony będę robił co mogę, żeby w gabinecie ryzyko zakażenia zredukować do minimum. Dlatego noszę dwukierunkowe maseczki na twarz (chronią zarówno pacjenta przed moim wydychanym powietrzem jak i mnie przed pacjentem), wietrzę gabinet i dezynfekuję powierzchnie.

Nie odbieram smsów!

15.10.2020

Chciałbym uprzejmie przypomnieć, że nie odbieram SMSów i MMSów pod numerami telefonów w danych kontaktowych do mnie. Telefonów tych na co dzień nie używam i są one jedynie przekierowaniem na mój prywatny numer. Najlepszą formą kontaktu jest kontakt z moją recepcją lub kontakt e-mailowy.

Badanie kliniczne dla chorych z WZW typu B

08.09.2020

W Przychodni Hepatolodzy ruszyło badanie kliniczne "B Clear" dla chorych zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu B. W badaniu rekrutowani będą zarówno chorzy w trakcie leczenia zakażenia HBV jak i chorzy, którzy nigdy nie otrzymywali leczenia, ale mają HBV DNA>1500. Badanie trwa rok. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu pod numerami telefonu: 534434443.

Powrót do pracy

13.08.2020

Po uzyskaniu ujemnego wyniku w kierunku SARS-CoV-2 na zakończenie kwarantanny wracam do pracy 14 sierpnia, w piątek. Tego dnia będę w przychodni BodyClinic. Od 17 sierpnia będę przyjmował w gabinecie przy ul. Czerniakowskiej. Zapisywać można się już w tym tygodniu.

Kwarantanna c.d.

03.08.2020

Kolejne zachorowania w mojej rodzinie (wszyscy jak do tej pory chorują łagodnie) powodują, że przedłuża się moja kwarantanna i wyłączenie zawodowe. Niestety jedyną osobą, która mnie może odwiedzać jest policjant, który mnie nadzoruje. Na tę chwilę jestem w stanie powiedzieć, że, o ile sam nie zachoruję, to moja kwarantanna będzie trwać do 13.08.2020.

Kwarantanna

28.07.2020

Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym w godzinach wieczornych u osoby z najbliższej mojej rodziny został zdiagnozowany COVID-19. Tym samym od wczorajszego wieczora jestem w kwarantannie. Wczoraj późnym wieczorem został wykonany u mnie wymaz w kierunku SARS-CoV-2, który dał wynik ujemny, także na tę chwilę jestem zdrowy. Jestem jednak zmuszony odwołać wszystkie konsultacje osobiste umówione na najbliższe 10 dni.

Urlopy wakacyjne

02.07.2020

W tym roku zaplanowałem urlop w dniach 01-16.08.2020 oraz 22-25.08.2020.

Telekonsultacje, a fibromialgia

03.05.2020

Doświadczenia z ostatnich tygodni uczą mnie, że fibromialgia nie nadaje się do leczenia drogą telekonsultacji. W tej chorobie, jak w żadnej innej chorobie reumatycznej, kluczowa jest relacja z lekarzem, którą znacznie sprawniej buduje się na podłożu kontaktu osobistego, a nie kontaktu przez elektronikę. Leczenie fibromialgii klasycznie powinno być wielodyscyplinarne i implementuje się w nie wiele różnych elementów, z których tylko jeden z mniej istotnych to farmakoterapia. Jednym z istotnych elementów jest psychoterapia. Taki właśnie, psychoterapeutyczny jest też często aspekt konsultacji z reumatologiem, gdzie bardzo ważna jest obustronna cierpliwość i zaufanie oraz danie oparcia choremu. Dlatego chorych z fibromialgią serdecznie zapraszam do kontaktu osobistego, a nie telekonsultacji.

Zakażenie koronawirusowe, a leki immunosupresyjne

08.03.2020

Wobec wielu pytań odnośnie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 chciałbym rozwiać niektóre wątpliwości i odpowiedzieć na proste pytania. Wielu spośród moich pacjentów przyjmuje na stałe różnego rodzaju leki immunosupresyjne. Do takich leków zaliczamy glikokortykosteroidy, klasyczne leki immunosupresyjne (metotreksat, azatiopryna, leflunomid, cyklosporyna) oraz leki biologiczne. Ich przyjmowanie w obliczu danych, że osoby przyjmujące takie leki są w grupie ryzyka cięższego przebiegu zakażenia konowirusowego powodują lęk u chorych.
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że przyjmowanie leczenia immunosupresyjnego nie powoduje większego ryzyka zakażenia, ale zwiększa ryzyko cięższego przebiegu choroby koronawirusowej. Ta sytuacja nie różni się w istotny sposób od wirusa grypy. Tu również osoby przyjmujące leki immunosupresyjne są grupą szczególnego ryzyka ciężkiego przebiegu z grypowym zapaleniem płuc, zapaleniem mięśnia sercowego. Zwiększenie ryzyka może być różne dla różnych leków, ale wydaje się ono największe dla osób przyjmujących duże dawki sterydów (Encorton >15 mg, Metypred> 12 mg oraz leki biologiczne). W mniejszym stopniu podkreślałbym je dla chorych przyjmujących metotreksat bez sterydoterapii albo leflunomid.
Chcę podkreślić, że intensywnie śledzę sytuację międzynarodową związaną z zakażeniem wirusem, dane dotyczące nowych przypadków w Polsce i innych krajach Europy. Na obecną chwilę chciałbym podkreślić, że ryzyko rozwoju choroby zwanej COVID-19 u osoby mieszkającej w Polsce jest w Polsce małe. Nawet biorąc pod uwagę znacznie mniejszą liczbę wykonanych testów niż w krajach Europy Zachodniej i możliwość niedoszacowania liczby zakażeń w Polsce, moje własne obserwacje, ale też dane z innych szpitali nie są alarmujące i nie wskazują na tę chwilę na możliwość transmisji wewnętrznej. Sytuacja jest jednak dynamiczna i jest prawdopodobne, że może to się zmienić nawet w ciągu najbliższych 2 tygodni. Obecne ryzyko jest na tyle małe, że w żadnym stopniu nie uzasadnia odstawiania leków immunosupresyjnych w żadnej chorobie autoimmunologicznej. Należy podkreślić, że odstawianie leków immunosupresyjnych w nieodpowiednim momencie może skutkować zaostrzeniem Państwa przewlekłej choroby i przez to również zwiększa ryzyko cięższego przebiegu infekcji koronawirusowej!
W przypadku zmiany warunków epidemicznych, wzrostu liczby osób zakażonych i transmisji wewnętrznej w pierwszej kolejności nadal zalecać będę swoim chorym rygorystyczne przestrzeganie dwóch zasad - mycia rąk oraz unikania niepotrzebnej ekspozycji na duże skupiska ludzkie, takie jak kina, teatry, restauracje, baseny, centra handlowe, środki transportu. Chcę wyraźnie podkreślić, że chodzi mi o niekonieczną ekspozycję, a nie na przykład obowiązkowe dojeżdżanie do pracy. Wydaje się na tę chwilę, że zalecenia izolacji dla chorych powinny trwać do połowy kwietnia 2020, ale dynamika rozwoju infekcji jest trudna do przewidzenia.
Dla niektórych osób, przygotowywanych już wcześniej do próbnego zmniejszania dawek lub odstawienia leków, pojawienie się wirusa może być dobrym pretekstem do przyspieszenia tych prób.
Zapytania o odstawianie leków otrzymałem jednak również od osób z destrukcyjnym RZS, toczniem rumieniowatym układowym świeżo po uzyskaniu remisji albo opornym na leczenie autoimmunologicznym zapaleniem wątroby. U takich chorych lepszym wyjście wydaje się możliwe izolowanie od świata zewnętrznego niż odstawianie leków.
Jeśli ktokolwiek z Państwa, będącymi moimi stałymi pacjentami, miał bezpośredni kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, właśnie wrócił z rejonu bardzo wysokiego ryzyka proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy i wskazania do ewentualnego odstawienia leków będziemy rozważać indywidualnie.

Prośba o ograniczenie korespondencji mailowej

08.03.2020

Mam uprzejmę prośbę do osób, które wysyłają do mnie wiadomości, szczególnie do pacjentów nie będących moimi pacjentami. Bardzo uprzejmie proszę o ograniczenie korespondencji e-mailowej napływającej do mnie. W chwili obecnej codziennie otrzymuję 10-15 wiadomości e-mailowych z prośbami o konsultację, obejrzenie wyników, z badaniami kontrolnymi, z pytaniami dotyczącymi leków, wątpliwościami. Niestety w przypadku takiej liczby wiadomości nie jestem w stanie odpowiedzieć nawet w ciągu kilka następnych dni. Dodatkowo umykają mi wiadomości od moich pacjentów wymagających pilnej pomocy. Cierpi też na tym mój czas prywatny. Prośba ta w sposób oczywisty nie dotyczy chorych, których osobiście prosiłem o kontakt e-mailowy.

Więcej terminów dostępnych telefonicznie

29.02.2020

Zapraszam Państwa serdecznie do umawiania wizyt telefonicznie pod numerami telefonów: 601390600 (gabinet na Czerniakowskiej) oraz 22-8261160 (Przychodnia BodyClinic). Pod tymi numerami telefonów jest znacznie szersza niż w portalach internetowych oferta terminów popołudniowych, weekendowych. Są tam również dostępne wcześniejsze terminy.

Urlopy w 2020 roku

10.01.2020

W roku 2020 zaplanowałem urlopy w dniach 12-21.02, 30.05-07.06 oraz 01-16.08. Jak zwykle nawet w czasie urlopów cały czas prowadzone będą zapisy pod numerem telefonu: 601390600.

Długość konsultacji

27.12.2019

W dniu dzisiejszym jedna z pierwszorazowych konsultacji zajęła mi 1,5 godziny (90 minut). Kolejne konsultacje pacjentów były opóźnione o godzinę, z konieczności prowadzone w większym pośpiechu, w którym łatwiej o błąd. Z tego powodu było to dla mnie najtrudniejsze popołudnie, jakie miałem do tej pory w pracy i wymagało wiele wyrozumiałości od moich kolejnych chorych. Bardzo zależy mi na tym, żeby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości. Tym samym informuję, że w przypadku trudnych konsultacji wymagających więcej niż 30-40 min., odnosząc się z szacunkiem do problemu chorego, ale również i zobowiązań czasowych osób czekających w poczekalni, wizyty będą dzielone i kontynuowane w innym, najbliższym możliwym terminie uzgodnionym podczas spotkania.

Powrót do pracy

07.11.2019

Udało mi się zakończyć zgodnie z planem wszystkie zaległości naukowe. Wracam do pracy ze zdwojoną siłą. Najmocniej przepraszam za nieco wydłużone terminy. Postaram się w ciągu kilku tygodni sprawić, żeby były one akceptowalne.

Jesień 2019 c.d

20.08.2019

Najmocniej przepraszam wszystkich zainteresowanych konsultacjami ze mną, ale z uwagi na intensywne zobowiązania naukowe w okresie od 09.09 do 06.11.2019 będę konsultował w bardzo ograniczonym zakresie. Pierwszeństwo w zapisach będą mieli moi stali chorzy, a nowych pacjentów będę konsultował jedynie w przypadku gdy pozostaną jakieś wolne terminy.

Jesień 2019

28.04.2019

Nadchodząca jesień, od września do listopada 2019 będzie dla mnie szczególnym czasem, kiedy będę znacznie mniej osiągalny niż do tej pory. Będę przyjmował głównie rano, w godzinach 8.00-11.00 i przede wszystkich swoich stałych chorych. Od połowy listopada wrócę do pełnej pracy.

Urlopy 2019

28.04.2019

W tym roku z powodu różnych wyjazdów i nieobecności służbowych nie będę przyjmował w dniach 03-08.06, 05-20.07 oraz 11-17.08.

Zapisy na konsultacje

20.01.2019

Wobec wątpliwości, które pojawiają się podczas zapisów zapraszam do zapisów drogą telefoniczną pod numerem telefonu 601390600, gdzie mamy do zaproponowania więcej wygodniejszych terminów niż w portalach lekarskich oferujących zapisy.

Ferie zimowe 2019

04.12.2018

Ferie zimowe zaplanowałem w dniach 31.01-07.02.2019 roku.

Urlopy

09.06.2018

W dniach 9-13.06 zaplanowałem krótki urlop. Przyjmować będę od czwartku 14.06. W kolejnych miesiącach zaplanowałem urlopy w dniach 17-22.07, 30.07-05.08 oraz 8-15.08.2018 roku. Telefoniczne zapisy na konsultacje możliwe są również w trakcie urlopu.

Ferie zimowe

01.01.2018

W dniach 20-28 stycznia będę nieosiągalny z powodu ferii zimowych. W tym okresie nie będę przyjmował, ale zapisy będą nadal możliwe pod numerem telefonu 601390600.

Nowe godziny rejestracji, nowy telefon do mnie

20.09.2017

Wychodząc Państwu naprzeciw podjąłem decyzję o wydłużeniu godzin przyjmowania zapisów na wizyty. Od 21.09.2017 zapisy na wizyty lekarskie przyjmować będzie recepcja w godzinach 9-19 pod dotychczasowym numerem telefonu: 601 390 600. W razie konieczności kontaktu bezpośredniego ze mna (konsultacji, ale nie zapisów) funkcjonuje obecnie nowy numer telefonu: 531 16 16 99.

Przerwa wakacyjna

06.06.2017

W nadchodzące wakacje zaplanowałem urlop w dniach 1-8 lipca. Będę również przez 2 tygodnie na urlopie w dniach 29.07-13.08.2017. W trakcie pierwszego tygodnia będę przez dwa dni w Warszawie (01 i 02.08) i będę wówczas przyjmował.

Urlop lutowy

28.01.2017

W lutym zaplanowałem 2 tygodnie urlopu. Aby dokończyć swoje zobowiązania naukowe, nie będę przyjmował w dniach 04-12.02.2017, a na urlopie wypoczynkowym będę w dniach 18-26.02.2017. Niestety oznacza to, że wydłuży się czas oczekiwania na konsultację. Priorytetowo przyjmowani będą stali leczeni przeze mnie chorzy.

Wyjazd 3-4.10.2016

03.10.2016

W dniach 03-04.10 utrudnione mogą być telefoniczne zapisy. W tych dniach przebywam na warsztatach w Londynie. Proszę o wyrozumiałość, jeśli nie będę odbierał telefonów w sprawie zapisów. W przerwie zajęć oddzwonię na nieodebrane połączenia. Od 05.10 przyjmuję zgodnie z planem.

Proszę o kontakt osoby zapisane na Czerniakowską w dniu 20.09.2016 roku.

13.09.2016

Bardzo uprzejmie proszę o pilny kontakt telefoniczny osoby zapisane na konsultację na dzień 20.09.2016.

Nagły wyjazd 01-03.08.2016

14.07.2016

Bardzo przepraszam, ale z powodu pilnego wyjazdu w dniach 01-02.08.2016 nie będę przyjmował. Uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny osoby zapisane na dzień 02.08.2016.

Historie chorób pacjentów Dziadka

01.07.2016

Uprzejmie informuję, że historie choroby pacjentów Dziadka prowadzone od 2006 roku są do odebrania w moim gabinecie przy ul.Czerniakowskiej w godzinach mojej pracy. Uprzejmie proszę o uprzedni kontakt telefoniczny w celu umówienia się na ich odbiór.

Dziadek Janek - prof. Jan Gietka

12.05.2016

Dziadek Janek - profesor Jan Gietka
Dziadek Janek - prof. Jan Gietka

12 maja 2016 roku wieczorem odszedł Dziadek Janek. Z mojej perspektywy był założycielem znanej mi gałęzi rodzinnej. To dzięki niemu zaczęła się tradycja lekarska rodziny Gietków, ale w moim życiu był ważny po trzykroć z innych powodów.

I

Był fantastycznym dziadkiem. W okresie mojego dzieciństwa spędzaliśmy razem dużo czasu. Całe swoje dorosłe życie dużo pracował i okazało się, że dla wnuków miał chyba więcej czasu niż dla synów. Był dziadkiem jak z książki - miał iskry w oczach, hecę w głowie, śmiał się jak chochlik i nigdy nie narzekał. Zawsze miał jakąś zabawną anegdotę do opowiedzenia. Nasza więź wzmacniała się z biegiem czasu, a w ostatnich latach był dla mnie kimś więcej niż kochanym dziadkiem. Był moim nauczycielem, mentorem, wzorem, wsparciem, uosobieniem mojej przynależności do rodziny Gietków. W ostatnich latach miałem zaszczyt odczuć, ze jestem dla niego ważnym człowiekiem.

Uczył mnie pogody ducha i skromności - dwóch cech, które definiowały Jego charakter. Był człowiekiem bez oczekiwań w stosunku do życia i innych ludzi, ujmującym w swoim godzeniu się z kolejami losu. Jestem szczęśliwy, że od zawsze mieliśmy bliską relację i dumny, że w ostatnich latach obdarzył mnie swoim zaufaniem. Łapię się na tym, że codziennie są sytuacje, w których zastanawiam się, co by zrobił Dziadek Janek na moim miejscu. Dzięki Niemu nauczyłem się, że zawsze, w każdej sytuacji, warto być przyzwoitym człowiekiem.

II

Dziadek był również moim nauczycielem reumatologii. To przy Dziadku kilkanaście lat temu wykonywałem swoje pierwsze iniekcje dostawowe, aspiracje płynu stawowego oraz pisałem swoje pierwsze recepty i zwolnienia. Będę Mu zawsze wdzięczny za nieustające wsparcie i chęć pomocy na kolejnych etapach mojej drogi zawodowej.

III

Wreszcie, był dla mnie również niedoścignionym wzorem tego jaki powinien być lekarz. Pomoc chorym i ciągła nauka były Jego życiowymi powołaniami. Łączył ogromną wiedzę i błyskotliwe rozumowanie diagnostyczne ze skromnością i empatią. To połączenie czyniło Go mistrzem dla kolejnych pokoleń lekarzy, których wychował, a których obecnie ja mogę podziwiać. Ani razu nie widziałem u Niego niecierpliwości, zniechęcenia, braku szacunku wobec siedzącego przed nim pacjenta. Miałem ogromny zaszczyt bycia Jego ostatnim uczniem. Widziałem, że, pomimo różnicy wieku i możliwości rozwoju jakie obecnie ma młody lekarz, dzieliła mnie od Niego przepaść - zarówno pod względem wiedzy jak i podejścia do chorego, który potrzebuje naszej pomocy. Gdy siedziałem obok Niego w gabiecie, widziałem jak wiele pracy jeszcze przede mną, jednakże liczę, że będę potrafił, pewnie nieudolnie, na miarę swoich własnych możliwości i ograniczeń, pomagać chorym wykorzystując to czego mnie uczył.

Jest rok 2016, mam prawie 40 lat i dla mnie oraz wszystkich osób z mojej rodziny kończy się epoka, kiedy żyła legenda - nasz rodzinny autorytet, do którego można się było zwrócić z każdym problemem. Nie będzie już wspólnych spotkań u Dziadka, odwiedzin w drodze na Mazury, telefonów w sprawie chorych, próśb o zamówienie recept, anegdot sypanych jak z rękawa. Będzie mi tego bardzo brakować. Nie mogę się pozbyć pretensji do siebie, że wydawało mi się, że On tu będzie zawsze.

Żegnaj Dziadku, będę ze wszystkich sił starał się zachować Ciebie w sercu i mam nadzieję, że to czego mnie nauczyłeś będę mógł przekazać swoim chłopakom.

Urlop czerwcowy

16.04.2016

W dniach 11-18.06.2016 planuję swój główny urlop letni. Za to będę dostępny przez cały lipiec i sierpień 2016 roku. Oczywiście zapisy przyjmuję o stałych porach dniach również w trakcie urlopu.

Ograniczone godziny przyjmowania

15.04.2016

Z powodu urodzin trzeciego synka, w najbliższych tygodniach ograniczę nieco liczbę konsultacji na tydzień. Priorytetowo będą zapisywani chorzy będący pod moją stałą opieką.

Zmiana godzin zapisów telefonicznych

24.02.2016

Najmocniej przepraszam, ale z uwagi na bardzo duże obciążenia związane z pracą oraz potrzebę odpoczynku w godzinach wieczornych skróciłem czas trwania zapisów i możliwości kontaktu telefonicznego ze mną do godzin 16.00-19.00 w dni powszednie i 10-17 w soboty.

Urlop zimowy

18.01.2016

W pierwszym tygodniu lutego (01-07.02.2016) nie będę przyjmował z powodu urlopu. W drugim tygodniu też będę przyjmował w sposób nieco ograniczony.

Prośba o kontakt pacjentów umówionych na dzień 18.08.15

11.08.2015

Z uwagi na pilny wyjazd do Krakowa w dniach 17-19.08.2015 uprzejmie proszę o kontakt osoby umówione na dzień 18.08.2015 w celu przełożenia terminu wizyty.

Urlop lipcowy

17.06.2015

Uprzejmie informuję, że w dniach 17.07-02.08.2015 nie będę przyjmował z powodu urlopu. W sprawie zapisów na sierpień przyjmuję telefony również w trakcie urlopu - w godzinach popołudniowych i wieczorami.

Nowy gabinet

30.05.2015

Po intensywnych poszukiwaniach udało mi się znaleźć drugi gabinet, w którym od czerwca będę mógł konsultować chorych. Mieści się on w centrum Warszawy, na rogu ulic Czerniakowskiej i Szwoleżerów, niedaleko Łazienek Królewskich. Wejście wzdłuż płotu "ze słoniami". Zapisy pod starym numerem telefonu: 601 390 600. W zakładce lokalizacja/kontakt wskazówki dojazdu autobusami komunikacji miejskiej. Gabinet znajduje się niecałe 100 m od przystanku autobusowego. Samochód można zostawić przy ul. Szwoleżerów, przy kładce przy ul. Czerniakowskiej lub na ul. 29 listopada. Aby dostać się do gabinetu, trzeba pokonać kilka schodków (gabinet mieści się w suterenie) co może być barierą trudną do pokonania dla niektórych chorych. Osoby te proszę o zapisywanie się do Przychodni BodyClinic, która jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Tydzień urlopu w czerwcu

18.05.2015

Uprzejmie informuję, że w dniach 12-21.06.2015 będę na urlopie. Z tego powodu nieco wydłużą się terminy oczekiwania na wizytę. W razie pilnych wizyt proszę o telefon. Telefony w sprawie zapisów lub konsultacji oraz wiadomości e-mailowe odbieram również w trakcie urlopu.

Przedłużające się poszukiwania nowego gabinetu

03.05.2015

Z powodu kłopotów ze znalezieniem drugiego gabinetu w innej części Warszawy do końca maja jedynym miejscem, w którym konsultuję będzie nadal Przychodnia BodyClinic. Jeśli uda mi się dokończyć wszystkie potrzebne formalności, pierwszych chorych w nowym miejscu będę mógł skonsultować na początku czerwca.

Proszę nie pisać smsów, tylko dzwonić

15.04.2015

W związku z licznymi SMSami, które wysyłają do mnie moi pacjenci, informuję, że nie czytam i nie odpisuję na wiadomości tekstowe pod numerem telefonu 601 390 600. W celu konsultacji telefonicznej proszę dzwonić pod ten numer w godzinach 16-20. W razie pilnego kontaktu w pozostałych godzinach proszę o e-mail.

Koniec przyjęć na Kępnej

31.03.2015

Z końcem marca przestałem przyjmować w gabinecie przy ul.Kępnej. Dla mnie również jest to ogromna zmiana. Chorych którzy nie przestraszą się podróży do innego miejsca w Warszawie zapraszam tymczasowo, w kwietniu i maju, do Przychodni BodyClinic (tuż przy stacji metra Nowy Świat-Uniwersytet). Warunki finansowe pozostają niezmienione. Zapisy przyjmuję sam, popołudniami, pod numerem telefonu 601 390 600. Nowych chorych niezmiennie zapraszam do kontaktu z recepcją przychodni (22-8261160). Jeśli ktoś chciałby zostać w gabinecie przy ul.Kępnej, proszę kontaktować się z doktorem Andrzejem Gietką.
Od maja zaproszę do swojego nowego gabinetu w Śródmieściu, którego obecnie poszukuję.

Poszukiwania nowego gabinetu

13.02.2015

W gabinecie przy ul.Kępnej będę przyjmował jedynie do końca marca 2015 roku. Poszukuję nowego gabinetu do którego przeniosę się od maja. Gdy tylko uda mi się znaleźć takowy, poinformuję na stronie. Będę rozszerzał swoje przyjęcia w Przychodni BodyClinic i tam proszę się kierować z pierwszorazowymi konsultacjami.

Staż w St.Mary`s Hospital w Londynie

30.06-27.07.2013

Na początku roku otrzymałem stypendium Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego na wyjazd na staż do St.Mary's Hospital w Londynie. W dniach 01-26.07.2013 pełniłem funkcję lekarza specjalisty na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Hepatologii pod kierownictwem prof. Marka Thursza.

Obrona rozprawy doktorskiej

29.01.2013

Obroniłem doktorat z nieinwazyjnych metod oceny włóknienia wątroby. Wybrane elementy rozprawy będą publikowane w prasie z listy filadelfijskiej.